© 2015 Martha Bosch

2019

zondag 6 januari - Nieuwjaarsconcert Laurenscantorij * Laurenskerk, Rotterdam

vrijdag 11 januari - Weihnachts Oratorium van Bach met Ton Koopman * Valencia, Spanje

woensdag 16 januari  - La Trilogie de Tristan et Yseult van Messiaen* Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

zondag 20 januari - Cantatedienst * Laurenskerk, Rotterdam

zondag 27 januari - Cantate BWV 3 van Bach * Residentie Bach Ensembles o.l.v. Jos Vermunt * Kloosterkerk, Den Haag

zondag 3 februari - Evensong * Laurenskerk, Rotterdam

zaterdag 9 februari - Cantate BWV 92 van Bach * Bullekerk, Zaandam

zondag 10 februari - Soir d'ete (liedprogramma) * Liedduo Martha Bosch & Laura de Lange * Ommen

zaterdag 23 februari - Orgel en sopraanconcert * Goede Herderkerk, Rotterdam

zondag 17 maart - De Profundis van Dupre * Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker * Laurenskerk, Rotterdam

21 t/m 24 maart - Motetten en mis van De Wert * Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

zondag 31 maart - Soir d'ete (liedprogramma) * Liedduo Martha Bosch & Laura de Lange * Spaarndam

vrijdag 5 april - Johannes Passion van Bach * COV Egberts o.l.v. Patrick van der Linden * Alblasserdam

zondag 7 april - Johannes Passion van Bach * ZOV-Raalte o.l.v. Sander van Houten * Raalte

vrijdag 12 april - Matthäus-Passion van Bach * Oratorium Koor Hallelujah o.l.v. Marcel den Dulk * Katwijk

zondag 14 april - Matthäus-Passion van Bach * Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker * Laurenskerk, Rotterdam

zondag 14 april - Matthäus-Passion van Bach * KCOV Excelsior Amsterdam o.l.v. Ger Vos * Concertgebouw, Amsterdam

18 en 19 april - Johannes Passion van Bach * Laurens Collegium & Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. John Butt

zondag 21 april - BWV 4 van Bach * Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker * Laurenskerk, Rotterdam

12, 16 en 17 mei - Vespers van Rachmaninov * Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

23, 25, 27 en 29 mei - The Rake’s Progress van Stravinsky * Cappella Amsterdam & Ludwig o.l.v. Barbara Hannigan

2, 6 en 10 juni - Aus Licht van Stockhausen * Cappella Amsterdam en vele andere artiesten o.l.v. Kathinka Pasveer

juni - CD-opname De Profundis Dupre & Mis Hayo Boerema * Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

donderdag 4 juli - KoorBiennale * Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker * Heemstede

vrijdag 5 juli - KoorBiennale * Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker * Haarlem

zaterdag 6 juli - Muziek rondom Rembrandt * Rotterdams Vocal Ensemble o.l.v. Mirjam van den Hoek * Zierikzee

 Agenda 

 Concert Archief 

Januari 2015

 

Carte Blanche voor Manoj Kamps

Woensdag 14 januari om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Donderdag 15 januari om 20:00 - TivoliVredenburg, Utrecht

 

Claude Vivier - Jesus erbarme dich / Journal

Olivier Messiaen  - O sacrum convivium!
Pascal Dusapin - Umbrae Mortis

 

Cappella Amsterdam o.l.v. MaNOj Kamps
Vitaly Medvedev - slagwerk

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

________________________________________________

 

Bach in Apeldoorn

Zondag 18 januari om 19:15 - Grote Kerk, Apeldoorn

 

J.S. Bach - Cantate BWV 192 "Nun danket Gott"

Gelders Bach Collegium o.l.v. Wolfgang Lange

 

Meer informatie op de website van Gelders Bach Collegium

Maart 2015

 

Matthäus Passion in scenische setting

Donderdag 5 maart om 19.30 - Petrus & Pauluskerk, Loppersum 

Vrijdag 6 maart om 19:30 - Jozefkerk, Assen 

Zaterdag 7 maart om 19:30 - Der Aa-kerk, Groningen

Zondag 8 maart om 15:00 - Kruiskerk Burgum

 

J.S. Bach - Matthaus Passion (BWV 244)

 

Luthers Bach Ensemble (kleinkoor & barokorkest)  

+ Roder Jongenskoor o.l.v. Tymen Jan Bronda
Klaartje van Velthoven (sopraan)
Martha Bosch (sopraan)
Robert Kuizenga (altus)
David van Laar (altus)
Richard Resch (tenor)
David Greco (bas)
Robert Buckland (Evangelist)
Marc Pantus (Christus)
regie in handen van Jos Visscher

 

Meer informatie op de webstie van het Luthers Bach Ensemble

 

Bach in Monnickendam

Zondag 15 maart om 15:30 - Grote Kerk, Monnickendam

 

J.S. Bach - Cantate  147 "Herz und Mund und Tat und Leben" (solo en koor):  PA’dam & Nicolaasconsort o.l.v. Maria van Nieukerken

Live-muzikale-inleiding door componist Gustavo Trujillo om 15:15.

 

Meer informatie op de website van PA'dam

 

 

L'amour, nature et voyage

Zondag 22 maart om 11:45 - Ontmoetingskerk, Haarlem

 

Frans programma over de liefde & natuur.

Muziek van onder andere Fauré, Tournier, Ravel en Debussy.

 

Duo RooijBosch

Martha Bosch - sopraan & Milou de Rooij - harp

 

Meer informatie op de website van Duo RooijBosch

 

 

Paasdienst in de Studentenkerk 

Zondag 29 maart om 16:00 - Lutherse Kerk (aan 't Spui), Amsterdam

 

Paas aria's van J.S. Bach

i.s.m. Kristen Hubner (traverso) en Matthias Havinga (orgel)

 

Meer informatie op de website van Studentenkerk Amsterdam

April 2015

Mattheus Passion (solo)

Woensdag 1 april - Alphen aan den Rijn

Donderdag 2 april - Alphen aan den Rijn

 

J.S. Bach - Matthäus Passion (BWV 244)

Muziefabriek o.l.v. Gerhart Drijvers

 

Meer informatie op de webstie van Muziekfabriek

 

 

Oster Oratorium

Zondag 5 april om 14:00 - Pauluskerk, Baarn

 

BWV 249 – Oster Oratorium

Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramselaar

 

Meer informatie op de website van Bach Cantorij Baarn

Mei 2015

 

Bach aan het woord

Vrijdag 1 mei om 20:30 - Oude Kerk, Ede

Zaterdag 2 mei om 20:30 - Augustijnenkerk, Dordrecht

 

J.S. Bach - Jesu meine Freude 
F. Mendelssohn-Bartholdy - Aus tiefer Not

J.P. Sweelinck - Psalm 27
Daan Manneke - Abendmusik (wereldpremière)

 

Kamerkoor Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden

 

Meer informatie op de website van Ars Musica

 

 

Herdenkingsconcert

Maandag 4 mei om 20:30 - Grote Kerk, Dordrecht

 

W.A. Mozart - Requiem

 

Martha Bosch - sopraan

Astrid Krause - alt

Edward Leach - tenor

Philip Barkudharov -bas

Gerben Mourik - orgel

Merwe's Oratorium Vereniging o.l.v. Arjen Uitbeijerse

 

Meer informatie op de website van Merwe's Oratorium Vereniging

 

 

 

Ton de Leeuw in het Frans

Vrijdag 15 mei om 20:15 - Sint-Romboutskathedraal, Mechelen (België)

Donderdag 21 mei om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

 

Ton de Leeuw - Car nos vignes sont en fleur / Transparence / 

A cette heure du jour / Elégie pour les villes détruites / Prière

Daan Manneke - Psalm 121 / Psalm 121

Laurent Durupt - ‘…Souffler sur quelques lueurs...'

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

Juni 2015

 

L'amour, nature et voyage

Zondag 7 juni  om 11:00 - Landgoed Fraylemaborg, Slochteren

 

Frans programma over de liefde & natuur.

Muziek van onder andere Fauré, Tournier, Ravel en Debussy.

 

Duo RooijBosch

Martha Bosch - sopraan & Milou de Rooij - harp

 

Meer informatie op de website van Duo RooijBosch

 

 

Musica Antiqua Nova

Zondag 7 juni om 15:00 - Kloosterkerk, Thesinge

 

J.S. Bach (delen uit) cantates; BWV 1 'Wie schön leuchtet der Morgenstern', BWV 127 'Herr Jesu Christ, wahr' Mensch und Gott',   BWV 144 'Nimm, was dein ist, und gehe hin', BWV 199 'Mein Herze schwimmt in Blut'.

 

Martha Bosch - sopraan

Nienke van der Meulen - barok hobo

Arend Grosveld - orgel

 

Meer informatie op de website van Musica Antiqua Nova

 

 

Magnificat

Zondag 14 juni om 15:30 - Nassaukerk, Amsterdam

 

J.S. Bach - Magnificat BWV 243

J. Chr. Bach - Magnificat

J.S. Bach - Cantate 'Herz und Mund und Tat und Leben'

 

Amsterdamse Bachvereniging en barokensemble Arx Ardens

o.l.v. Cor Brandenburg

 

Meer informatie op de website van De Amsterdamse Bachvereniging

Juli/Augustus 2015

 

Koorbiënnale - This is your life

Vrijdag 3 juli om 20:00 - Haarlem

 

Bohlmeijer interviewt diverse luisteraars over betekenisvolle gebeurtenissen in hun leven, Cappella Amsterdam antwoordt en spiegelt hun verhalen met een passende compositie. Het koor heeft twaalf composities paraat, variërend van Palestrina en Bach tot meer hedendaags repertoire, in de overtuiging dat deze geheime muziekcollectie de lading kan dekken van alles wat er in de zaal wordt verteld.

 

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

 

 

Zomerconcerten met fanfare

Zondag 5 juli om 15:15 - Bodegraven

Zaterdag 11 juli - Innsbruck (Oostenrijk)

 

B. Appermont - Rubicon

C. Gounod - Je veux vivre

J. Strauss jr. - Mein Herr Marquies

 

Muziekvereniging DSS o.l.v. Danny Oosterman

 

Meer informatie op de website van DSS

Februari 2015

 

Fama - Furrer

Donderdag 5 februari om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Vrijdag 6 februari om 20:15 - Musis Sacrum, Arnhem

Zaterdag 7 februari om 20:00 - TivoliVredenburg, Utrecht

 

György Ligeti - Lux aeterna
Djuro Zivkovic - On the Guarding of the Heart
Beat Furrer - FAMA Hörtheater in acht Szenen für großes Ensemble

 

Asko|Schönberg i.s.m. Cappella Amsterdam
Christian Karlsen - dirigent 
Mira Tscherne - actrice
Eva Furrer - contrabasfluit 
Theun Mosk - scenografie 

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

_____________________________________________________

 

Bach in Haarlem

Zaterdag 14 februari om 17:00 - Doopsgezindekerk, Haarlem

 

J.S. Bach - Cantate 177 "Ich ruf zu dir, Jesu Christ" (solo)

Chr. Graupner - Herr, die Wasserströme erheben sich 

Haarlems Bach Ensemble o.l.v. Mark Lippe

 

Meer informatie op de website van het Haarlems Bach Ensemble

____________________________________________________________

 

Requiem van Brahms

Vrijdag 20 februari om 20:00 - Koepelkerk, Arnhem

Zaterdag 21 februari om 16:00 - Westerkerk, Veenendaal

Zondag 22 februari om 15:00 - Josefkerk, Utrecht

 

J.Brahms - Ein Deutsches Requiem

nach Worten der heiligen Schrift (opus 45)

 

Luna Kamerkoor o.l.v. Wolfgang Lange

Martha Bosch - sopraan
Hans Scholing - bariton
Constança van Ojen - piano
Hannes Adriaens - piano

_____________________________________________________

 

Amerikaanse toestanden

Zaterdag 28 februari om 20:15 - De Doelen Rotterdam

 

Adams - Chorus of Exiled Jews & Chorus of Exiled Palestinians + Night Chorus + Day Chorus (bew. Zimmerman)
Barber - Agnus Dei

 

Rotterdam Symphony Chorus
m.m.v. Laurenscantorij
Wiecher Mandemaker - dirigent
DoelenKwartet 
Hayo Boerema - orgel
Lavinia Meijer - harp
Arnold Marinissen - slagwerk

 

Meer informatie op de website van het Laurens Collegium Rotterdam

Requiem Lachmann 

Donderdag 9 april - Grubbenvorst (Noord-Limburg)

Vrijdag 10 april - Grubbenvorst (Noord-Limburg)

 

Hans Lachmann - Requiem
Felix Mendelssohn - 3 Psalmen opus 78

Kamerkoor Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden

 

Meer informatie op de website van Ars Musica

 

 

Rachmaninov - Vespers

Vrijdag 17 april om 20:00 - TivoliVredenburg, Utrecht

Zaterdag 18 april om 20:15 - Stadsgehoorzaal, Leiden

Woensdag 22 april om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Zaterdag 25 april om 20:15 - Sint-Bartholomaeuskerk, Beek Ubbergen

 

Sergej Rachmaninov - Vespers

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

 

 

Bach in de Westerkerk

Zondag 26 april om 10:30 - Westerkerk, Amsterdam

 

J.S. Bach - Cantate BWV 215 "Preise dein Glücke, gesegnetes Sachsen" 

Westerkerkkoor & Ensemble 't Kabinet o.l.v. JanJoost van Elburg

 

Meer informatie op de website van Westerkerkkoor

Bach in Rotterdam

Zondag 17 mei om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

 

J.S.Bach - Cantate BWV 43 "Gott fähret auf mit Jauchzen" (solo)

J.P. Sweelinck - Pseaume 47

Laurenscantorij & Laurensorkest o.l.v Wiecher Mandemaker

 

Meer informatie op de website van de Laurens Cantorij

 

 

Bach in Monnickendam

Maandag 25 mei om 15:30 - Grote Kerk, Monnickendam

 

Weduwe Anna Magdalena blikt terug op haar bewogen leven

J.S. Bach  - Motet "Jesu, meine Freude" (koor)

J.S. Bach - "Ich habe genug" - "Schlummert ein" (rec+aria solo)

 

PA’dam & Nicolaasconsort o.l.v. Maria van Nieukerken

Ella van Drumpt - actrice 
Live-muzikale-inleiding door componist Gustavo Trujillo om 15:15

 

Meer informatie op de website van PA'dam

L'amour, nature et voyage

Zondag 24 mei om 10:00 - Concertgebouw (spiegelzaal), Amsterdam

Zondag 31 mei om 12:00 - De Phoenix, Schaijk

 

Frans programma over de liefde & natuur.

Muziek van onder andere Fauré, Tournier, Ravel en Debussy.

 

Duo RooijBosch

Martha Bosch - sopraan & Milou de Rooij - harp

 

Meer informatie op de website van Duo RooijBosch

Spectaculaire Hohe Messe

Zondag 21 juni om 15:30 - Grote Kerk, Monnickendam

 

J.S. Bach - Hohe Messe BWV 232 (solo en koor)

 

PA'dam en Nicolaasconsort o.l.v. Maria van Nieukerken

 

Meer informatie op de website van PA'dam

 

 

Leiden, Lob und Liebe

Vrijdag 26 juni om 20:15 - Laurenskerk, Rotterdam

 

Spohr - Drei Psalmen, Op. 85
Wolf - Sechs geistliche Lieder
Mahler - Ich bin der Welt abhanden gekommen
Brahms - Neue Liebeslieder, Op. 65

 

Laurens Cantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

 

Meer informatie op de websit van de Laurenscantorij

 

Zomeravond concert

Zaterdag 27 juni om 20:00 - Marktpleinkerk, Hoofddorp

 

A. Ramérez - Missa Criolla

 

Haarlemmermeersmannenkoor o.l.v. Klaas Koelewijn

Martha Bosch - sopraan

Annelies van der Vlies - mezzosopraan

 

Meer informatie op de website van HMZV

 

Zomerconcert met fanfare

Zondag 28 juni - Aarlanderveen

 

B. Appermont - Rubicon

C. Gounod - Je veux vivre

J. Strauss jr. - Mein Herr Marquies

 

Muziekvereniging DSS o.l.v. Danny Oosterman

 

Meer informatie op de website van DSS

Vesper in de Oude Bavo

Zondag 19 juli om 19:00 - Grote of St. Bavokerk, Haarlem

 

V. D'Indy - Sainte Marie Magdaleine

 

Oude Bavo Catorij o.l.v. Anton Pauw

Martha Bosch - sopraan

Milou de Rooij - harp

 

Meer informatie op de website van de Bavo

 

 

L'amour, nature et voyage

Vrijdag 24 juli om 20:30 - Zuiderhaven, Enkhuizen

 

Frans programma over de liefde & natuur.

Muziek van onder andere Fauré, Tournier, Ravel en Debussy.

 

Duo RooijBosch

Martha Bosch - sopraan & Milou de Rooij - harp

 

Meer informatie op de website van Duo RooijBosch

 

 

Dies Irae

Dinsdag 4 augustus om 20:00 - Sint Annakerk, Brugge (België)

Woensdag 5 augustus om 21:00 - Oude kerk, Delft

 

Muziek van onder andere Antoine Brumel, Josquin des Prez, Olivier Messiaen en György Ligeti

 

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

September 2015

Pärt 80 Boetepsalmen

Vrijdag 11 september om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Zondag 13 september om 15:30 - Grote Kerk, Almelo

Vrijdag 18 september om 20:15 - Pieterskerk, Utrecht

Zondag 20 september om 19:30 - Musica divina | Abdijkerk van Tongerlo

Zaterdag 26 september om 20:15 - Stadsgehoorzaal, Leiden

Zondag 27 september om 15:30 - Muziekpodium Zeeland, Veere

 

Arvo Pärt - delen uit Kanon Pokajanen 

 

Amsterdam Sinfonietta | Candida Thompson leiding en viool
Cappella Amsterdam | Daniel Reuss dirigent

 

Op 11 september 2015 viert Pärt zijn 80e verjaardag. Zijn hedendaagse sacrale muziek is als balsem voor de ziel is en zeer geliefd niet alleen onder de koorzangers. In dit bijzondere concert worden delen uit de zelden live te horen cyclus Kanon Pokajanen uitgevoerd. De tekst van deze boetekanon uit de Russisch-orthodoxe kerk gaat Pärt zeer aan het hart: ‘Toen ik lang geleden voor het eerst in aanraking kwam met de traditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk stuitte ik op een tekst die grote indruk op mij maakte, hoewel ik hem toen niet begreep. Het betrof de boetekanon. Sindsdien heb ik deze verzen vaak herlezen,langzaam en toegewijd zoekend naar hun betekenis.’

Meer informatie over bovenstaande concerten is te vinden

op de website van Cappella Amsterdam

De beste acht ensembles

Zaterdag 12 september om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

 

Giovanni Gabrieli - A Dio, dolce mia vita (i.s.m. Calefax)

Leos Janacek - Rikadla (i.s.m. Ives Ensemble)

 

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss + Amsterdam Sinfonietta / Asko Schönberg / Calefax / Ives Ensemble / Nederlands Blazers Ensemble / Nieuw Ensemble / Slagwerk Den Haag

 

Het Muziekgebouw is hét thuisstadion van de acht beste Nederlandse ensembles. Ensembles die ook internationaal zeer hoog aangeschreven staan. Nu zijn ze voor één keer alle acht in één concert te horen. Als kloppend hart van de rijke ensemblecultuur die Nederland en zeker Amsterdam kenmerkt. In duo’s, alleen én alle acht samen als denderend slot in een wereldpremière van de Componist des Vaderlands Willem Jeths. Een onvergetelijke ensembleavond met de mooiste hedendaagse muziek.

Klassiek op het Amstelveld

Zaterdag 19 september om 20:15 - Amstelveld, Amsterdam

 

Muziek van o.a. Johannes Brahms, Miina Härma, Wolfgang Amadeus Mozart, Sergej Rachmaninov en Joseph Rheinberger

 

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss
JeugdOrkest Nederland o.l.v. Jurjen Hempel
Maarten Oomes - gitaar

 

Op het intieme Amstelveld, een zeldzaam plein midden in Amsterdam omringd door 17de- en 18de-eeuwse huizen en prachtige bomen, wordt jaarlijks het openluchtfestival Klassiek op het Amstelveld georganiseerd. Het festival biedt een podium aan jonge klassieke toptalenten, ondersteund door enkele grote voorbeelden uit de klassieke muziekwereld.

Oktober 2015

Zaterdag 3 oktober 11:00-17:00

Bavodag

Grote of St. Bavokerk, Haarlem
 

De jaarlijkse Bavodag is een dag waarop iedereen van harte welkom is om een kijkje te komen nemen in dit markante en cultuur-historisch gezien meest waardevolle gebouw van Haarlem. 

Om 13:30 zing ik met TOEAC (accordeonduo bestaande uit Pieternel Berkers en Renée Bekkers) een aantal liederen van Montsalvatge, Poulenc en Piazzolla en om 15:30 zing ik nog 2 mooie liederen van Mendelssohn met Christiaan de Vries op het grote orgel.

 

 

Zondag 18 oktober om 19:00

Bachcantatedienst

Laurenskerk, Rotterdam
 

Bach - Ich glaube, lieber Herr, hilf meinem Unglauben, BWV 109
Mandemaker - Nunc Dimittis

Laurenscantorij & Laurensorkest (ik zing mee in het koor)
Tessa Maalcke - sopraan
Annette Vermeulen - alt
Leon van Liere - tenor
Andreas Goetze - bas
Hayo Boerema - orgel
Wiecher Mandemaker - dirigent

Zondag 25 oktober om 10:30

Bachcantatedienst

Kloosterkerk, Den Haag

Residentie Bachkoor & Residentie Bachorkest
Martha Bosch - sopraan
Andres Hallock - counter
Eyjólfur Eyjólfsson - tenor
Karel Ludvik - bas
Geerten van de Wetering - orgel
Jos Vermunt - dirigent

 

 

Zaterdag 31 oktober om 22:00

Pärt 80 Boetepsalmen

Der Aa-kerk, Groningen

 

Arvo Pärt - Kanon Pokajanen 

Cappella Amsterdam | Daniel Reuss dirigent

 

Op 11 september 2015 vierde Pärt zijn 80e verjaardag. Zijn hedendaagse sacrale muziek is als balsem voor de ziel is en zeer geliefd niet alleen onder de koorzangers. In dit bijzondere concert worden delen uit de zelden live te horen cyclus Kanon Pokajanen uitgevoerd. De tekst van deze boetekanon uit de Russisch-orthodoxe kerk gaat Pärt zeer aan het hart: ‘Toen ik lang geleden voor het eerst in aanraking kwam met de traditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk stuitte ik op een tekst die grote indruk op mij maakte, hoewel ik hem toen niet begreep. Het betrof de boetekanon. Sindsdien heb ik deze verzen vaak herlezen, langzaam en toegewijd zoekend naar hun betekenis.’

November 2015

Vrijdag 6 november om 20:15

Levensvragen Bach & Pärt

Concertgebouw, Amsterdam

 

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Muziek van Bach, Pärt en Brahms

 

Inhoudelijk is Brahms’ motet sterk verbonden aan Bachs Komm, Jesu, Komm. Een aantal van Bachs prachtige motetten vormen de rode draad in dit programma van Cappella Amsterdam. Een rode draad die ook leidt langs werken van Arvo Pärt. Zijn Kanon Pokajanen is een van zijn meest geliefde werken. Een a capella-gebed op teksten van de Boetekanon; meditatief en louterend.

 

Zie voor meer informatie de website van Cappella Amsterdam

Zondag 8 november om 14:00

Najaarsconcert met DSS Aarlanderveen

Evertshuis, Julianastraat 4, Bodegraven

 

DSS Aarlanderveen o.l.v. Danny Oosterman

Muziek van Bert Appermont (Rubicon), Strauss en Gershwin

Zondag 8 november om 16:00 

Middagconcert in de Koepelkerk

Koepelkerk, Kattengat 2, Amsterdam

 

Martha Bosch en Matthias Havinga werkten al bij diverse gelegenheden samen en presenteren vandaag een programma met hoogtepunten uit de Duitse en Engelse barok. Zo staat Buxtehude’s prachtige Passacaglia naast zijn solocantate ‘Singet dem Herrn’. Van Handel is er het ontroerende en vrolijk concerterende Salve Regina, van Bach de beroemde Fantasie en Fuga in g-moll. Het programma wordt gecompleteerd met Nicolaus Bruhns’ spetterende ‘Grote’ Praeludium E-moll en de pastorale Evening Hymn van Purcell, die ons een kalme nacht inwiegt..

 

Zie voor meer informatie de website van Koepelkerkconcerten

Vrijdag 20 november om 20:00

Hohe Messe van J.S. Bach

Maria van Jessekerk, Burgwal 20, Delft

 

Koor en Orkest 'Vivace' o.l.v. Koos van Beurden

Martha Bosch - sopraan

Sara Klein Horsman - alt

Jan-Willem Schaafsma - tenor

Martijn Sanders - bas

 

Meer informatie op de website van Vivace

December 2015

Woensdag 2 december - Madrid

Donderdag 3 december - Madrid

Zondag 6 december om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Messiah - G.F. Händel

 

Orkest van de Achttiende Eeuw en Cappella Amsterdam
o.l.v. Daniel Reuss - dirigent
Rosemary Joshua - sopraan
David Allsopp - countertenor
Thomas Walker - tenor
David Wilson-Johnson - bas

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

Net op het moment dat Georg Friedrich Händel geen toekomst meer voor zichzelf in Engeland zag, verleidde Charles Jennens hem tot het schrijven van een oratorium, Messiah. Händel had slechts drie weken nodig om Jennens tekst over de geboorte, kruisiging en opstanding van Christus op muziek te zetten. Vanaf de eerste uitvoering in 1742 vierde de componist grote triomfen met Messiah, geliefd om zijn bekoorlijke solo-aria’s en overweldigende koordelen.

Zaterdag 19 december om 19u30 - Tivoli/Vredenburg, Utrecht
Maandag 21 december om 19u30 - Grote Kerk, Zwolle
Dinsdag 22 december om 19u30 - Stadsgehoorzaal, Leiden
Woensdag 23 december om 19u30 - Curenakerk, Rhenen

Messiah - G.F. Händel

 

Nieuwe Philharmonie Utrecht & Nieuw Nederlands Vocaal Ensembl

o.l.v. Johannes Leertouwer - dirigent

Stefanie True - sopraan
David Alsopp - altus
Nick Pritchard - tenor
William Gaunt - bas

 

Meer informatie op de website van het NNVE

Vrijdag 25 december om 14:15

Kerstmatinee

Concertgebouw, Amsterdam

 

Weihnachtsoratorium van J.S. Bach (cantate 1 t/m 3)

 

Cappella Amsterdam & Koninklijk Concertgebouworkest

o.l.v. Jan Willem de Vriend - dirigent

Judith van Wanroij - sopraan
Elisabeth Kulman - alt
Fabio Trümpy - tenor
Yorck Felix Speer - bas

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

Vrijdag 22 januari om 20:00, Zuiderstrandtheater, Den Haag

Zondag 24 januari om 14:15, Zuiderstrandtheater, Den Haag

 

Ein Deutsches Requiem - J. Brahms

 

Rotterdam Symphony Chorus & Laurenscantorij
Residentie Orkest o.l.v. Jan-Willem de Vriend 
Renate Arends - sopraan
Thomas Oliemans - bariton

 

Meer informatie op de website van Laurens Collegium Rotterdam

 

 

Dinsdag 26 januari om 20:00 - Geertekerk, Utrecht

Woensdag 27 januari om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ

 

Elegieën van Maria

 

Gabriel Fauré - Elégie op. 24 (bewerking van Bob Zimmerman)
Ton de Leeuw - Elégie pour les villes détruites
Jaakko Mäntyjärvi - Come away death
Carlos Micháns - Herbstlieder 
Darius Milhaud - Elégie
Carl Nielsen - Sænk kun dit hoved, du blomst 
Knut Nystedt -  Stabat Mater

 

Cappella Amsterdam o.l.v. Maria van Nieukerken

 

Meer informatie op de webstie van Cappella Amsterdam

 

 

Zaterdag 30 januari om 20:15 - Oude Kerk, Ede

Maria Vespers - Monteverdi
 

Kamerkoor Vocalise o.l.v. Gerrit Maas

Martha zingt de sopraan 1 solo's

 

Meer informatie op de webstie van Vocalise

Januari 2016

Zondag 10 januari om 15:00 - Laurenskerk, Rotterdam

Nieuwjaarsconcert Laurenscantorij

 

Reger - Der Mensch lebt und bestehet + Nachtlied

Bach - Kyrie, Gott Vater in Ewigkeit BWV 371

 

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

m.m.v. Hayo Boerema & Wishful Singing

 

 

Zondag 17 januari om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

Bachcantatedienst

 

Bach - BWV 155 'Mein Got, wie lang, ach lange?'

 

Laurenscantorij & Laurensorkest o.l.v. Wiecher Mandemaker
Martha Bosch - sopraan
Victoria Cassano - alt
Arco Mandemaker - tenor
Johan Vermeer - bas

 

Meer informatie op de website van de Laurenscantorij

Zondag 28 februari om 19:00 - Hooglandse Kerk, Leiden

Bachcantatedienst

 

Bach - BWV 21 'Ich Hatte viel Bekümmernis'

 

Voix Jolies en Amici della Musica o.l.v. Klaas-Jan de Groot
Martha Bosch - sopraan

Yvonne Kok - alt
Matevz Kajdiz - tenor

João Luis Paixão - bas

 

Meer informatie op de website van Voix Jolies

Februari 2016

Zaterdag 6 februari om 20:00 - Zeeuwse Concertzaal, Middelburg

Ein Deutsches Requiem - J. Brahms

 

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker
Leo van Doeselaar & Wyneke Jordans - piano quatre-mains
Renate Arends - sopraan
Thomas Oliemans - bariton

 

Meer informatie op de website van de Laurens Cantorij Rotterdam

 

 

Zondag 21 februari om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

Cantatedienst in Rotterdam

 

Allegri - Miserere mei, Deus
Brahms - Schaffe in mir Gott, ein rein Herz, op.29 nr.2

Liszt - Évocation à la Chapelle Sixtine 

 

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker
Martha Bosch - sopraan
Annette Vermeulen - alt
Leon van Liere - tenor
Jan Douwes - bas
Hayo Boerema - orgel

Maart 2016

Zaterdag 5 maart om 13:30 - Concertgebouw, Amsterdam

Pessoa Cyclus

 

Pessoa-cyclus - Jan van der Putte

 

Asko Schönberg & Cappella Amsterdam o.l.v. Reinbert de Leeuw 

Keren Motseri - sopraan

Elin Rombo - sopraan

Barbara Kozelj - mezzosopraan

 

Meer informatie op de website van de Cappella Amsterdam

 

 

Vrijdag 11 maart om 20:00 - Antoniuskerk, Dordrecht

 

Johannes Passion - J.S. Bach

 

Merwe's Oratorium Vereniging &

Dorts Kamer Orkest o.l.v. Patrick van der Linden

Jan van Elsacker - evangelist

Daniël Hermán-Mostert - Christus

Martha Bosch - sopraan

Barnabás Hegyi - altus

Falco van Loon - tenor

Wiard Witholt - bas

 

Meer informatie op de website van de Merwe's Oratorium Vereniging

 

 

Zaterdag 12 maart om 20:00 - St Janskerk, Gouda

 

Matthaus Passion - J.S. Bach

 

COV Laus Deo Gouda & COV Con Amore Zwijndrecht & 
Koorschool Ars Musica & Barokorkest Capella Maria Barbara
Gerben Budding - dirigent

Jan van Elsacker - evangelist
Bert van de Wetering - christus
Martha Bosch - sopraan
Barnabás Hegyi - alt 
Arjen J.A. Uitbeijerse - tenor 
Michiel Meijer - bas 

 

Meer informatie op de website van de Con Amore Zwijndrecht

 

 

Zondag 20 maart om 10:30 - Kloosterkerk, Den Haag

 

Johannes Passion - J.S. Bach

 

Residentie Bachkoor & Residentie Bachorkest o.l.v. Jos Vermunt

Bernard Loonen - Evangelist
Martijn Cornet - Christus 
Martha Bosch - sopraan
Sophia Patsi - alt
Alberto ter Doest - tenor
Jussi Lehtipuu - bas

 

Meer informatie op de website van de Residentie Bach Ensembles

Maandag 14 maart om 20:15 - Philharmonie, Haarlem

Woensdag 16 maart om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Vrijdag 18 maart om 20:15 - Bovenkerk, Kampen

Zaterdag 19 maart om 20:15 - TivoliVredenburg, Utrecht

Maandag 21 maart om 20:15 - Oosterpoort, Groningen

Dinsdag 22 maart om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

 

Het genie Bach

 

Gloria in excelsis Deo BWV 191

Orkestsuite nr 3 BWV 1068

Concert voor oboe d’amore BVW 1055

Lutherse mis BWV 234 

 

Orkest van de 18e Eeuw & Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

 

Meer informatie op de webstie van Cappella Amsterdam

 

 

Woensdag 23 maart om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Donderdag 24 maart om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Vrijdag 25 maart om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

 

Mattheus Passion - J.S. Bach

 

Laurens Collegium Rotterdam

Rotterdams Philharmonisch Orkest
Pablo Heras-Casado - dirigent
Werner Güra - Evangelist
Peter Rose - Christus 
Camilla Tilling - sopraan
Lawrence Zazzo - countertenor
Robert Murray - tenor 
Derek Welton - bas

 

Meer informatie op de webstie van Rotterdams Philharmonisch

 

 

Zaterdag 26 maart om 19:30 - De Doelen, Rotterdam

Zondag 27 maart om 14:00 & 16:00 - TivoliVredenburg, Utrecht

 

Zapp Mattheus

 

Delen uit de Matthäus Passion - J.S. Bach 
Teksten: Simon van der Geest

 

Amsterdams Bach Consort & Collegium Delft o.l.v. Niek Idelenburg

Martha Bosch - sopraan
Anne-Marieke Evers - alt

Bart van den Donker en Abe Dijkman - vertellers
Joke Hoolboom - tekstregie

 

Meer informatie op de webstie van Amsterdam Bach Consort

Zaterdag 16 april om 14:15 - Muziekgebouw aan het IJ, Amsterdam

De Kapel van Rothko

 

Morton Feldman - Rothko Chapel

 

Cappella Amsterdam | Thomas Adès piano | Saeko Oguma altviool |

Daniel Reuss dirigent | Musici van het Koninklijk Concertgebouworkest| Kaptein Roodnat zaalontwerp |Studenten van de Design Academy Eindhoven

 

Meer informatie op de website van Cappella Amsterdam

 

 

Zondag 17 april om 15:15 - Grote Kerk, Monnickendam

Bach in Monnickendam

 

J.S. Bach - Cantate 95 'Christus, der ist mein Leben'

J.S. Bach - Fantasia chromatica

J.P. Sweelinck - Psalm 9

 

PA'dam o.l.v. Maria van Nieukerken

Wim Dijkstra - orgel

 

Meer informatie op de website van PA'dam

 

 

Zaterdag 23 april om 15:30 - Nieuwe Kerk, Haarlem

'En Francais'

 

Programma met (Franse) barokmuziek van Clérambault, Charpentier, Campra, Bach (Piece d'orgue) en Jacquet de la Guerre (Lisle de Délos)

 

Martha Bosch - sopraan

Wiecher Mandemaker - orgel

Annet Verboom - viool

April 2016

 

Zaterdag 2 april om 20:00 - Utrecht

Paasconcert Marcantus

 

Kamerkoor Marcantus o.l.v. Arjen Uitbeijerse

Martha Bosch - sopraan

Oskar Verhaar - altus

Edward Leach - tenor 

Joep van Geffen - bas

 

Meer informatie op de website van Marcantus

 

 

Woensdag 6 april om 20:15 - Concertgebouw Amsterdam

Donderdag 7 april om 20:15 - Concertgebouw Amsterdam

Vrijdag 8 april om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

 

Magnificat - J.S. Bach

 

Nederlands Kamerkoor

Koninklijk Concertgebouw Orkest o.l.v. Ivan Fischer

 

Meer informatie op de website van het Nederlands Kamerkoor

Zaterdag 21 mei om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Petite Messe Solennelle van Rossini

 

Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker 
Renate Arends - sopraan
Nadezhda Karyazina - alt
Luis Gomes - tenor
Thomas Bauer - bas
Leo van Doeselaar - piano
Wyneke Jordans - piano
Dirk Luijmes - harmonium

 

Meer informatie op de website van het Laurens Collegium

 

 

Woensdag 25 mei - Oude kerk, Zwijndrecht

Benefietconcert 'Care for Congo'

 

Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden

Muziek van oa Fauré, Rutter, Lauridsen en Whitacre

Mei 2016

 

Zondag 16 mei om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

Cantatedienst

 

J.S. Bach - Erschallet, ihr Lieder, erklinget, ihr Saiten! BWV 172
J.S. Bach - Der Geist, BWV 226

 

Laurenscantorij & Laurensorkest o.l.v. Wiecher Mandemaker
Martha Bosch - sopraan
Victoria Cassano - alt
Arco Mandemaker - tenor
Henk Neven - bas
 

Meer informatie op de website van de Laurenscantorij

 

Zondag 18 juni om 10:00 - Hoflaankerk, Rotterdam

Cantatedienst

J.S. Bach - BWV 185 "Barmherziges Herze der ewigen Liebe"

Cantorij & orkest o.l.v. Mirjam van den Hoek

 

Vrijdag 24 juni om 20:15 - Laurenskerk, Rotterdam

Britten - Jubileumconcert no 2

 

H. Purcell - Music for the Funeral of Queen Mary, Z.280
H. Howells - Requiem
B. Britten - Festival Te Deum / Flower songs / Rejoice in the Lamb / Hymn to St Caecilia 

Laurenscantorij - o.l.v. Wiecher Mandemaker
m.m.v. Hayo Boerema - orgel, blazers en slagwerk

Meer informatie op de website van de Laurenscantorij

23 t/m 28 juni - Waalse kerk, Amsterdam

 

CD-opname

M. Villmow - Da Pacem en andere werken

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Woensdag 29 juni om 20:30 - De Doelen, Rotterdam

Eindexamen Joël Vuik 

A. de Bertrand - Je suis un demi-deux

Klik hier voor meer informatie

JUNI 2016

Zaterdag 11 juni om 17:00 - Doopsgezinde kerk, Haarlem

Bach in de Binnenstad

G.P. Telemann - Singet dem Herrn ein neues Lied

J.D. Heinichen - Magnificat in A

J.A. Hasse - Miserere in c

Haarlems Bach Ensemble o.l.v. Mark Lippe

Martha Bosch - sopraan

Tobias Rafael Peralta - counter

Albert van Ommen - tenor

Joep van Geffen - bariton

Meer informatie op de website van het Haarlems Bach Ensemble

 

Zaterdag 11 juni om 20:00 - Catharinakerk, Eindhoven

Requiem van Duruflé

en Franse liederen

 

VU-koor en Vokollage o.l.v. Annemiek van der Ven

Martha Bosch - sopraan

Jan Douwes - bariton

Ruug Huybregts - orgel

Hans van Beelen - piano
 

Meer informatie op de website van het VU-koor

AUGUSTUS 2016

Woensdag 3 augustus - Kieler Schloss, Kiel (Duitsland)

Donderdag 4 augustus - Musik und Kongresshalle, Lübeck (Duitsland)

Vrijdag 5 augustus - Kloster Eberbach, Basilika (Duitsland)

Nelson & Krönungsmesse

J. Haydn - Missa in Angustiis  (Nelson) Hob.XXVII:11 

W.A. Mozart - Ave verum corpos
W.A. Mozart - Krönungsmesse 

Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman

Meer informatie op de website van de Amsterdam Baroque

Zaterdag 20 augustus om 16:00 - Nieuwe Kerk, Zierikzee

Dinsdag 23 augustus om 20:15 - PKN kerk de Burght, Den Burg

Concerten met organist Wiecher Mandemaker

Muziek van Constantijn Huygens, Purcell, Mendelssohn en Andriessen

Meer informatie op de website van de Nieuwe kerk Zierikzee

en op de website van Kerkplein Texel

Vrijdag 26 augustus om 21:00 - Museumplein, Amsterdam

Cappella Amsterdam op de Uitmarkt

Dvorak - twee Moravische liederen

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

 

Zaterdag 27 augustus - Grote Kerk, Den Haag

Slotconcert Internationaal Orgelfestival 

Bach - delen uit BWV 140 en 28

Reger- delen uit Geistliche Gesange op. 138

Rheinberger - Abendlied

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Meer informatie op de website van de Laurenscantorij

JULI 2016

Zaterdag 2 juli - Marienkirche, Lübeck (Duitsland)

Concert 'Stay together' Nagelkruisherdenking Lübeck

H. Howells - Requiem

Britten - Festival te Deum & Rejoice in the Lamb

Vierne - Kyrie

Mendelssohn - Verleih uns Frieden

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker 

& Lübecker Knabenkantorei o.l.v. Michael D. Müller

Meer informatie op de website van de Laurenscantorij

 

Zaterdag 9 juli  - St. Michaels Kollegiumskirche, Fribourg (Zwitserland)

Festival International de Musiques Sacrées

Johannes Brahms - Fest- und Gedenksprüche / Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen? op. 74 nr. 1
Pascal Dusapin - Umbrae mortis
Ton de Leeuw - Elégie pour les villes détruites  
Hugo Wolf - Sechs Geistliche Lieder

Thierry Escaich - compositieopdracht van het festival (2016)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Meer informatie op de website van de Cappella Amsterdam

Zondag 31 juli - St Astier, Frankrijk

Itinéraire Baroque -  Slotconcert 

J. Haydn - Missa in Angustiis  (Nelson) Hob.XXVII:11 

W.A. Mozart - Ave verum corpos
W.A. Mozart - Krönungsmesse 

Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman

Meer informatie op de website van de Amsterdam Baroque

SEPTEMBER 2016

Uitvaart

Fermate

Donderdag 1 september om 12:00 - Bazuinkerk, Kampen

www.uitvaartkoor.nl

Ensembleconcert

PA'dam o.l.v. Maria van Nieukerken

Dinsdag 6 september om 16:00 - Nieuwe Kerk, Amsterdam

www.padam.nu

Uitvaart

Fermate o.l.v. Wiecher Mandemaker

Zaterdag 10 september om 10:30 - Sint-Kansbasiliek, Laren

www.uitvaartkoor.nl

Umbrae Mortis

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Zaterdag 10 september om 20:15, Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Zondag 18 september om 20:15, Stadsgehoorzaal, Leiden

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - Mis in A (solo)

Luthers Bach Ensemble o.l.v. TymenJan Bronda

Zondag 11 september om 15:00 - Oude kerk, Waalwijk

www.luthersbachensemble.nl

Mozart - Requiem * Nationale Ballet - 'Hollandse Meesters'

Toonkunstkoor Amsterdam & Balletorkest olv Matthew Rowe

Vrijdag 16 september om 21:00 - Muziektheater, Amsterdam

Zaterdag 17 september om 21:00 - Muziektheater, Amsterdam

Zondag 25 september om 15:00 - Muziektheater, Amsterdam

www.operaballet.nl

Mozart - Requiem

Laurens Collegium Rotterdam & Sinfonia Rotterdam o.l.v. Conrad van Alphen

Vrijdag 23 september om 20:00 - Concertzaal, Tilburg

Zaterdag 24 september om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

www.laurenscollegiumrotterdam.nl

OKTOBER 2016

 

Beethoven - Missa Solemnis

Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e eeuw o.l.v. Daniel Reuss

Woensdag 5 oktober om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Donderdag 6 oktober om 20:00 - Parkstad Theater, Heerlen

Vrijdag 7 oktober om 20:15 - Muziekgebouw Frits Pilips, Eindhoven

Zondag 9 oktober om 14:15 - Concertgebouw De Vereeniging, Nijmegen

Dinsdag 11 oktober om 20:15 - Concertgebouw, Amsterdam

Vrijdag 14 oktober om 20:15 - TivoliVredenburg, Utrecht

Zaterdag 15 oktober om 20:15 - De Oosterpoort, Groningen

Zondag 16 oktober om 14:15 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - Hohe Messe

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Zaterdag 8 oktober om 20:15 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Stravinsky - Cantata (solo)

Laurenscantorij o.l.v. Barend Schuurman

Zondag 16 oktober om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam 

www.laurenscantorij.nl

Haydn - Jahreszeiten (solo)

Osterchorsteinway o.l.v. Manfred Seidl

Zondag 23 oktober om 20:00 - Bremen, Duitsland

www.osterchorsteinway.de

Delibes - Missa Breve (solo)

Deo Cantemus o.l.v. Eef de Kwant

Zaterdag 29 oktober om 20:00 - Alblasserdam

Vivaldi - Gloria & Magnificat (solo)

Tiels Madrigaal Koor o.l.v. Frits Hendrich

Zondag 30 oktober om 16:00 - Sint Maartenskerk, Tiel

www.tielsmadrigaalkoor.nl

NOVEMBER 2016

 

Pärt - Kanon Pokajanen

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Woensdag 2 november om 20:15 - Orgelpark, Amsterdam (CD presentatie)

Donderdag 3 november om 20:15 - Concertgebouw De Vereeniging, Nijmegen

Vrijdag 4 november om 20:15 - Stadsgehoorzaal, Leiden

Zaterdag 5 november om 20:15 - Sint Bartholomaeuskerk, Beek Ubbergen

Zondag 6 november om 15:00 - Grote Kerk, Lochem

Donderdag 10 november om 20:15 - Laurenskerk, Rotterdam

Vrijdag 11 november om 21:30 - Jheronimus Bosch Art Center, Den Bosch

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - Hohe Messe (solo)

Toonkunstkoor Wageningen o.l.v. Patrick van der Linden

Zaterdag 12 november - Joh. De Doperkerk, Wageningen

www.toonkunstwageningen.nl

Bach - Cantates BWV 70 & BWV 140 (solo)

Bach Ensemble Amsterdam o.l.v. Paulien Korstene

Zaterdag 19 november om 20:15 - Hofkerk, Amsterdam

Zondag 20 november om 10:30 - Naussaukerk, Amsterdam

Zondag 20 november om 16:00 - Willen de Zwijgerkerk, Amsterdam

www.bachensembleamsterdam.nl

Tensodagen

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Donderdag 24 november om 20:15 - Muziekgebouw, Amsterdam

Zondag 27 november om 15:00 - Muziekgebouw, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - BWV 36 – Schwingt freudig euch empor (solo)

Cantorij Baarn o.l.v. Anthony Scheffer

Zaterdag 26 november om 17:00 - Pauluskerk, Baarn

www.bachcantorijbaarn.nl

DECEMBER 2016

Mozart - Requiem

Laurens Collegium & Rotterdams Philharmonisch o.l.v. Cristian Macelaru

Donderdag 1 december om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Vrijdag 2 december om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

www.laurenscollegiumrotterdam.nl

Bach - Een alternatief Weinachtsoratorium (koor + solo)

Amsterdam Baroque Choir o.l.v. Ton Koopman

Dinsdag 13 december om 20:00 - Tonhalle, Düsseldorf (DUI)

Woensdag 14 december om 20:00 - Sint Jansbasiliek, Laren (NL)

Donderdag 15 december om 19:30 - Congress Centrum, Hannover (DUI)

Vrijdag 16 december om 20:15 - TivoliVredenburg, Utrecht (NL)

Zaterdag 17 december om 20:00 - Theatre, La Chaux de Fonds (CH)

Zondag 18 december om 20:00 - Lugano (IT)

Maandag 19 december om 20:00 - Theatre Carlo Felice, Genua (IT)

Dinsdag 20 december om 15:00 - Chiesa di San Simpliciano, Milaan (IT)

www.amsterdambaroque.com

JANUARI 2017

 

Nieuwjaarsconcert Laurenscantorij (koor&solo)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker & Hayo Boerema, orgel

Zondag 8 januari om 15:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Contrasten: Carte Blanche voor Florian Benfer (koor&solo)

Cappella Amsterdam o.l.v. Florian Benfer

Woensdag 18 januari om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Vrijdag 20 januari om 20:15 - Pieterskerk, Utrecht

www.cappellaamsterdam.nl

Beethoven - Fidelio (koor)

Rotterdam Symphony Chorus & Orkest 18e eeuw o.l.v. Jonathan Darlington

Vrijdag 27 januari om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Zaterdag 28 januari om 19:30 - TivoliVredenburg, Utrecht

Dinsdag 31 januari om 19:30 - Carré, Amsterdam

Woensdag 1 februari om 19:30 - Carré, Amsterdam

www.laurenscollegiumrotterdam.nl

FEBRUARI 2017

 

Mozart - Requiem (koor)

Laurens Collegium Rotterdam & Residentie Orkest o.l.v. Jan-Willem de Vriend

Vrijdag 10 februari om 20:00 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

Zaterdag 11 februari om 20:30 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

Zondag 12 februari om 15:00 - TivoliVredenburg, Utrecht

www.laurenscollegiumrotterdam.nl

Adams - Nixon in China (koor)

Cappella Amsterdam & NJO o.l.v. Kevin John Edusei

Zaterdag 11 februari om 13:00 - Concertgebouw, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - BWV 127 Herr Jesu Christ, wahr’ Mensch und Gott (solo)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Zondag 19 februari om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

MAART 2017

Passions & Lamentation (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Vrijdag 17 maart om 20:15 - Pieterskerk, Utrecht

Zondag 19 maart om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Woensdag 22 maart om 19:00 - Cathedral, Oslo, Noorwegen

www.cappellaamsterdam.nl

And you must suffer (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Andreas Spering m.m.v. Pierre Audi (regie)

Dinsdag 28 maart om 20:00 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

Woensdag 29 maart om 20:00 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - Mattheus Passion (solo)

Oratoriumkoor Heiloo o.l.v. Paul Waerts

Vrijdag 31 maart om 19:30 - Cultuurhoepel, Heiloo

Zaterdag 1 april om 19:30 - Cultuurhoepel, Heiloo

www.oratoriumkoorheiloo.nl

APRIL 2017

Bach - Johannes Passion (koor)

Cappella Amsterdam & Orkest 18e eeuw o.l.v. Daniel Reuss

Dinsdag 4 april - Bullekerk, Zaandam (try-out)

Woensdag 5 april om 20:00 - Philharmonie, Essen, Duitsland

Vrijdag 7 april om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

Zaterdag 8 april om 20:00 - Kościół św. Jana, Gdańsk, Polen

Maandag 10 april om 20:30 - Église Saint-Roch, Parijs, Frankrijk

Dinsdag 11 april om 20:00 - Chapelle de la Trinité, Lyon, Frankrijk

Woensdag 12 april om 20:15 - TivoliVredenburg, Utrecht

Donderdag 13 april om 20:15 - Concertgebouw, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Pärt - Kanon Pokajanen (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Zondag 9 april om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - Mattheus Passion (koor)

Nederlands Kamerkoor & Residentie Orkest o.l.v. Jan-Willem de Vriend

Vrijdag 14 april om 19:00 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

Zaterdag 15 april om 19:00 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

www.nederlandskamerkoor.nl

Bach - BWV 4 Christ lag in Todesbanden (koor&solo)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Zondag 16 april om 10:30 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Juli 2017

Koorbiënnale (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Julia Wolfe - Anthracite Fields

zondag 2 juli om 15:00 - Muziekgebouw aan het IJ, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Sopraan -  orgelconcert (solo)

i.s.m. Wiecher Mandemaker, orgel

Muziek van Dowland, Purcell, Stanley en Händel

Dinsdag 11 juli om 20:15 - PKN kerk de Burght, Den Burg

Augustus 2017

Soir d'ete (solo, besloten concert)

Liedduo Martha Bosch en pianiste Laura de Lange

Muziek van Fauré, Debussy, Widor, Samuel en Daniel de Lange

vrijdag 25 augustus - Eindhoven

Sopraan -  orgelconcert (solo)

i.s.m. Wiecher Mandemaker, orgel

Muziek van Dowland, Purcell, Stanley en Händel

Zaterdag 26 augustus om 12:45 - Laurenskerk, Rotterdam

OKTOBER 2017

 

Messiah (koor)

Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker

Händel - Messiah

zondag 1 oktober om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

www.laurenscollegium.nl

La Clemenza di Tito (koor)

Cappella Amsterdam, Orkest 18e eeuw en diverse solisten o.l.v. Kenneth Montgomery

Mozart - La Clemenza di Tito

7 t/m 18 oktober door het hele land

www.cappellaamsterdam.nl

Revolutie, Russen en Reinbert (koor)

Cappella Amsterdam & Asko Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw

Kubeev - The Codex ot thoughtcrimes

donderdag 19 oktober om 20:15 - Muziekgebouw aan het IJ, A'dam

www.cappellaamsterdam.nl

Schuberttriade (solo)

Liedduo Bosch - de Lange

Schubert - liederen uit diverse cycli

zaterdag 21 oktober om 14:15 - Kasteel Geulle, Limburg

Mozart in het Concertgebouw (solo)

KCOV Excelsior o.l.v. Ger Vos

Martha Bosch - sopraan

Sara Klein Horsman - mezzo

Jeroen de Vaal - tenor

Frans Fiselier - bariton

Mozart - Requiem & Litaniae de venerabilis altaris sacramento

zondag 29 oktober om 20:15 - Concertgebouw, Amsterdam

www.kcov-excelsior.nl

Mei 2017

4 mei concert (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Ed Spanjaard

Muziek van o.a. Ton de Leeuw en Rossini

donderdag 4 mei om 21:00 - Concertgebouw, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Afscheidsconcerten Arie van Beek (koor)

Codarts Symphony Orchestra & Kamerkoor o.l.v. Arie van Beek

Muziek van o.a. Debussy en Berlioz

zondag 23 april om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

zaterdag 6 mei om 20:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.dedoelen.nl

Bach in Monnickendam (solo)

i.s.m. Nicolaas Consort o.l.v. Maria van Nieukerken

BWV 210 - O holder Tag, erwünschte Zeit

zondag 7 mei om 15:30 - Grote of St Nicolaaskerk, Monnickendam

www.padam.nu

Ochtenddienst in Soest (solo)

i.s.m. Annemieke Hereijgers (fluit) en Gonny van der Maten (orgel)

Micheelsen - Singet dem Herrn ein neues Lied

zondag 14 mei om 10:00 - Oude kerk, Soest

'Making the Present, revealing the Past' (solo)

i.s.m. Nienke van der Meulen, hobo en Gerben Budding, orgel

Muziek van o.a. Telemann, Händel en Jacquet de la Guerre

vrijdag 19 mei om 20:00 - de Weemhof, Borculo

www.deweemhofborculo.nl

Bach - BWV 128 Auf Christi Himmelfahrt allein (koor)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Bach en Nunc Dimittis van Mandemaker

Zondag 21 mei om 10:30 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Juni 2017

The Tempest (koor)

Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker

Muziek van o.a. Elgar, Martin en Vaughan Williams

zaterdag 3 juni om 15:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscollegium.nl

Intrededienst nieuwe dominee (koor&solo)

Luthers Bach Ensemble o.l.v. TymenJan Bronda

Bach - Lutherse mis in A

zondag 4 juni om 15:00 - Lutherse Kerk, Groningen

www.luthersbachensemble.nl

Bach in de Binnenstad (solo)

Haarlems Bach Ensemble o.l.v. Mark Lippe

Muziek van Bach en Rameau

zaterdag 10 juni om 17:00 - Doopsgezinde Kerk, Haarlem

www.haarlemsbachensemble.nl

Première! (koor&solo)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Mis van Hayo Boerema

zondag 11 juni om 15:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Brahms - Ein Deutsches Requiem (solo)

VU koor o.l.v. Annemiek van der Ven

vrijdag 16 juni om 20:00 - Dominicuskerk, Amsterdam

zondag 18 juni om 15:30 - Geertekerk, Utrecht

www.vukoor.nl

Soir d'ete (solo)

Liedduo Martha Bosch en pianiste Laura de Lange

Muziek van Fauré, Debussy, Widor, Samuel en Daniel de Lange

zaterdag 17 juni om 15:30 - Nieuwe Kerk, Haarlem

SEPTEMBER 2017

Ein frühes Liebesleben (solo)

Liedduo Martha Bosch & Laura de Lange + Pythagoraskwartet

Muziek van Samuel en Daniel de Lange

vrijdag 1 september - Rosmalen

zaterdag 2 september - Breda (besloten)

www.pythagoraskwartet.nl

Gaudeamus - Profound sound (koor)

Cappella Amsterdam & Asko Schönberg Ensemble

Alexander Khubeev - The Codex of thoughtcrimes

woensdag 6 september - TivoliVredenburg , Utrecht

www.cappellaamsterdam.nl

Revolutie! (koor)

Rotterdam Symphony Chorus en Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev

Prokofiev - October Cantata 

vrijdag 15 september - De Doelen, Rotterdam 

www.laurenscollegium.nl

Ein feste Burg ist unser Gott (solo)

Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman

Bach - BWV 80 Ein fest Burg ist unser Gott

Telemann - Lutheroratorium für den 25. Sonntag nach Trinitatis 

woensdag 20 september - Lübeck (DUI)

www.amsterdambaroque.nl

Cantatedienst (solo)

Westerkerkkoor o.l.v. JanJoost van Elburg

Bach - BWV 51 Jauchzett Gott in allen Landen

zondag 24 september om 10:30 - Westerkerk, Amsterdam

www.westerkerkkoor.nl

 

Requiem Brahms (solo)

Kamerkoor Mnemosyne o.l.v. Koen van der Meer

Brahms - Ein Deutsches Requiem

zaterdag 30 september om 15:30 - Antonius van Paduakerk, Nijmegen

www.kamerkoormnemosyne.nl

DECEMBER 2017

Der Tag des Gerichts (koor)

Cappella Amsterdam & Orkest 18e eeuw o.l.v. Andrea Marcon

Telemann - Der Tag des Gerichts

vrijdag 8 december - Bullekerk, Zaandam

zaterdag 9 december om 14:15 - Concertgebouw, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Messiah (koor)

Nieuw Nederlands Vocaal Ensemble o.l.v. Johannes Leertouwer

Händel - Messiah

vrijdag 15 december - Nicolaasbasiliek, Amsterdam

zaterdag 16 december - TivoliVredenburg, Utrecht

maandag 18 december - Nieuwe Kerk, Groningen

dinsdag 19 december - Stadsgehoorzaal, Leiden

woensdag 20 december - Cunerakerk, Rhenen

www.nnve.nl

Messiah (koor)

Cappella Amsterdam & Real Filharmonía o.l.v. Daniel Reuss

Händel - Messiah

vrijdag 22 december om 21:00 - Auditorio de Galicia, Santiago (Spanje)

www.cappellaamsterdam.nl

JANUARI 2018

Nieuwjaarsconcert (koor)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

zondag 7 januari om 16:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Park @ Muziekgebouw

Cappella Amsterdam & IJgewijze Noot

zondag 14 januari om 12:00 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Avondmuziek

H​ör mein bitten - Mendelssohn

zondag 21 januari om 16:00 - Oude Kerk, Soest

www.cappellaamsterdam.nl

FEBRUARI 2018

Tussen hemel en hel (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Lodewijk van der Ree

donderdag 1 februari om 20:15  - Muziekgebouw aan 't IJ

www.cappellaamsterdam.nl

Carmina Burana & Brahms (koor)

Rotterdam Symphony Chorus o.l.v. Wiecher Mandemaker

vrijdag 16 februari om 20:15 - Vereeniging, Nijmegen

zaterdag 17 februari om 20:00 - Theater, Heerlen

zondag 18 februari om 14:00 - De Doelen, Rotterdam

www.rotterdamsymphonychorus.nl

Cantatedienst (solo)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Miroir de Peine van Andriessen

zondag 18 februari om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Opname Powerwolf (ensemble)

PA'dam o.l.v. Maria van Nieukerken

20 en 22 februari - Rijen

www.padam.nu

APRIL 2018

Bachcantate BWV 4 (solo)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

zondag 1 april om 10:30 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Mozart Requieum (solo)

Concertkoor Haarlem o.l.v. Ger Vos

zondag 15 april om 14:30 - Philharmonie, Haarlem

www.concertkoorhaarlem.nl

Unheared Music Festival (ensemble)

PA'dam o.l.v. Maria van Nieukerken

zaterdag 21 april, Den Haag

www.unheardmusicfestival.nl

MEI 2018

Brahms Requiem (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

zaterdag 19 mei - Bullekerk, Zaandam

zondag 20 mei om 15:00 - TivoliVredenburg, Utrecht

maandag 21 mei - Parkstad Theater, Heerlen

woensdag 23 mei om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

donderdag 24 mei om 20:15 - Concertgebouw, Amsterdam

vrijdag 25 mei - Theater, Tilburg

www.cappellaamsterdam.nl

Bach - Cantate BWV 74 en Motet "Der Geist hilft" (koor)

Laurenscantorij en -orkest o.l.v. Wiecher Mandemaker

zondag 20 mei om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Schumann - Der Rose Pilgerfahrt (ensemble)

Internationaal Lied Festival Zeist

Vocaal Ensemble, solisten en piano

zaterdag 26 mei om 20:15 - Kunstenhuis Zeist

www.ilfz.nl

AUGUSTUS / SEPTEMBER

Hohe Messe van Bach (solo)

Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman

woensdag 29 augustus - Mallorca (ES)

donderdag 30 augustus - Stuttgart (D)

vrijdag 7 september - Osaka (JP)

zaterdag 8 september - Tokyo (JP)

zondag 9 september - Sapporo (JP)

maandag 17 september - Gent (B)

dinsdag 18 september - Ascona (IT)

www.amsterdambaroque.com

Spaanse liederen (solo)

Liedduo Martha Bosch, sopraan & Laura de Lange, piano

Liederen van Montsalvatge en Turina

zaterdag 1 september om 21:00 - Schoonhoven, Oude Haven

www.schoonhovenklassiek.nl

Jeanne d'Arc au bûcher van Honegger (koor)

Rotterdam Symphony Chorus

& Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Stéphane Denève 

donderdag 27 september om 20:15 - Concertgebouw, Amsterdam

vrijdag 28 september om 20:15 - Concertgebouw, Amsterdam

zaterdag 29 september om 15:00 - De Doelen, Rotterdam

www.rotterdamsyphonychorus.nl

Min of meer Minimal Festival (ensemble)

Aart Bergwerff (orgel) en Rotterdams Vocaal Kwartet

Canto Ostinato van Simeon ten Holt

zondag 30 september om 14:15 - Orgelpark, Amsterdam

www.orgelpark.nl

OKTOBER

Die Jahreszeiten van Haydn (koor)

Cappella Amsterdam & Orkest vd 18e eeuw o.l.v. Marcus Creed

vrijdag 12 oktober om 19:30 - Zaandam, Bullekerk (Try-out)

zaterdag 13 oktober om 20:00 - Den Haag, Zuiderstrandtheater

zondag 14 oktober om 14:00 - Amsterdam, Concertgebouw

maandag 15 oktober om 20:15 - Utrecht, TivoliVredenburg

woensdag 17 oktober om 20:15 - Rotterdam, De Doelen

donderdag 18 oktober om 20:30 - Perugia (IT)

vrijdag 19 oktober om 20:30 - Bologna (IT)

zaterdag 20 oktober om 17:30 - Rome (IT)

www.cappellaamsterdam.nl

Magnificat & Cantate 127 van Bach (solo)

Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman

zondag 28 oktober - Dortmund (DE)

www.amsterdambaroque.com

NOVEMBER 2017

 

Schnittke's Stichi Pokajanije (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Schnittke - Stichi Pokajanije, Drei Geistliche Gesänge

Pärt - Zwei slawische Psalmen

vrijdag 3 november om 20:15 - Muziekgebouw aan het IJ, Amsterdam

zondag 5 november om 15:00 - Grote Kerk, Lochem

zaterdag 11 november om 20:15 - Broederkerk, Kampen

www.cappellaamsterdam.nl

Soir d'ete (solo)

Liedduo Bosch - de Lange

Muziek van Fauré, Debussy, Samuel en Daniel de Lange, Montsalvatge en Turina

zaterdag 4 november - Nieuwe Kerk, Zierikzee (besloten)

Antracite Fields (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Julia Wolfe - Anthracite Fields

vrijdag 10 november om 20:30 - Grand Theatre, Groningen

www.cappellaamsterdam.nl

Een uurtje Telemann (solo)

Barokensemble & Martha Bosch

Telemann - Verfolgter Geist, wohin?

Telemann - Locke nur, Erde mir schmeichelndem Reize

zaterdag 18 november om 15:30 - Nieuwe Kerk, Haarlem

Bachcantate in de Laurenskerk (solo en koor)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

Bach - BWV 52 Falsche Welt, dir trau ich nicht 

Boerema - Nunc Dimittis

zondag 19 november om 19:00 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Confitebor tibi Domine (solo)

Collegium Vocale Zaandam o.l.v. Cor Brandenburg

Caldara - Confitebor tibi Domine (Ps. 111) 

zaterdag 25 november om 17:00 - Bullekerk, Zaandam

www.collegiumvocalezaandam.nl

Soir d'ete (solo)

Liedduo Bosch - de Lange

Muziek van Fauré, Debussy, Samuel en Daniel de Lange, Montsalvatge en Turina

zondag 26 november - Schoorl 

MAART 2018

Baltische zielen (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Endrik Üksvärav

woensdag 28 februari om 20:15 - Muziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam

donderdag 1 maart om 20:15 - Stadsgehoorzaal, Leiden

vrijdag 2 maart om 20:15 - Broederkerk, Kampen

zondag 4 maart om 15:30 - St. Jacobuskerk, Vlissingen

www.cappellaamsterdam.nl

Bachcantate BWV 127 (solo)

Bachkoor & -orkest o.l.v. Ab Weegenaar

zondag 11 maart om 17:00 - Burgwalkerk, Kampen

www.burgwalkerk.nl

Johannes Passion (solo)

Vocaal Ensemble Magnificat o.l.v. Rinus Verhage

zaterdag 17 maart om 19:30 - Grote Kerk, Middelharnis

www.kamerkoormagnificat.nl

Mattheus Passion (solo)

COK Hallelujah o.l.v. Marcel den Dulk

vrijdag 23 maart om 19:30 - Dorpskerk, Katwijk a/d Rijn

www.cokhallelujah.nl

Johannes Passion (solo)

Kamerkoor Tricinium o.l.v. Johan de Keizer

zaterdag 24 maart om 20:00 - H. Adrianuskerk, Langelaar

www.nmtkoren.nl

Mattheus Passion (koor)

Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker

zondag 25 maart om 10:30 en 13:30 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Johannes Passion (solo)

Toonkunstkoor Roermond o.l.v. Pieter Cox

dinsdag 27 maart om 20:00 - Theaterhotel de Oranjerie, Roermond

www.toonkunstkoorroermond.nl

Mattheus Passion (solo)

COV Excelsior & COV Gorkum o.l.v. Toon de Graaf

woensdag 28 maart om 19:30 - Oude Kerk, Huizen

www.matthauspassionhuizen.nl

Mattheus Passion (solo)

Mattheuskoor Edam o.l.v. Stephen Kavelaar

vrijdag 30 maart om 19:30 - Grote Kerk, Edam

www.matthaus-passion.com

JUNI 2018

Dream of Gerontius (koor)

Rotterdam Symphony Chorus & BBC Scottish Symphony Orchestra o.l.v. Martyn Brabbins

vrijdag 1 juni om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

www.rotterdamsymphonychorus.nl

Orlando di Lasso Boetespalmen (koor)

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

zaterdag 2 juni om 20:15 - Sint Bartholomaeuskerk, Beek Ubbergen

zondag 3 juni om 15:00 - Muziekgebouw aan ‘t IJ, Amsterdam

www.cappellaamsterdam.nl

Bachfestival Leipzig (koor & solo)

Amsterdam Baroque Choir o.l.v. Ton Koopman

zaterdag 9 juni om 12:00 - Thomaskirche, Leipzig

zondag10 juni om 17:00 - Thomaskirche, Leipzig

www.amsterdambaroque.com

Paradijsvogels (koor)

Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker

zaterdag 16 juni om 20:15 - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscollegiumrotterdam.nl

Bachfestival Dordrecht (koor)

Cappella Amsterdam & LUDWIG o.l.v. Daniel Reuss

woensdag 20 juni om 20:00 - Augustijnenkerk, Dordrecht

www.cappellaamsterdam.nl

Engelse liefde (solo)

Martha Bosch, sopraan & Wiecher Mandemaker, orgel

Muziek van Händel, Stanley, Dowland en Purcell

dinsdag 26 juni om 20:00 - De Burght, Den Burg, Texel

www.kerkpleintexel.nl

NOVEMBER

Gloria & Magnificat van Vivaldi (solo)

COV Valerius & NBO o.l.v. Ger Vos

zaterdag 17 november om 20:00 - Bethelkerk, Barneveld

www.valeriusbarneveld.nl

Messe solennelle van Boerema (solo)

Laurenscantorij & Codarts Kamerorkest

o.l.v. Wiecher Mandemaker i.s.m. Hayo Boerema (orgel)

woensdag 21 november om 20:30 - Laurenskerk, Rotterdam

zondag 25 november om 14:15 - Orgelpark, Amsterdam

www.laurenscantorij.nl

Ein Deutsches Requiem van Brahms (solo)

Vocaal Ensemble Viva Voce & kamerorkest o.l.v. Ger Vos

vrijdag 23 november om 20:00 - Westerkerk, Amsterdam

zaterdag 24 november om 20:00 - Musis Sacrem, Arnhem

www.vivavoce.nl

Slotconcert serie Nieuwe Kerk Haarlem (solo)

i.s.m. Vincent van Amsterdam - accordeon, Mirna Ackers - dwarsfluit, Irene Kok - cello & Laurens de Man - piano

Programma: muziek van Bach, Rachmaninov, Diepenbrock en Weill 

zaterdag 24 november om 15:30 - Nieuwe Kerk, Haarlem

DECEMBER

Stabat Mater van Dvorak (solo)

Concertkoor Haarlem & NBO o.l.v. Ger Vos

zondag 2 december om 14:30 - Philharmonie, Haarlem

www.concertkoorhaarlem.nl

Bach in de Binnenstad (solo)

Bach Ensemble Haarlem o.l.v. Mark Lippe

zaterdag 8 december om 17:00 - Doopsgezinde Kerk, Haarlem

www.haarlemsbachensemble.nl

Weihnachtsoratorium van Bach (koor)

Laurens Collegium Rotterdam

& Residentie Orkest o.l.v. Philipp von Steinaecker

vrijdag 14 december om 20:00 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

zondag 16 december om 11:00 - Zuiderstrandtheater, Den Haag

www.laurenscollegium.com

Weihnachtsoratorium van Bach (solo)

Laurenscantorij & Laurensorkest

o.l.v. Wiecher Mandemaker

zondag 16 december om 16:00 (deel 1 t/m 3)

en 19:00 (deel 4 t/m 6) - Laurenskerk, Rotterdam

www.laurenscantorij.nl

Magnificat van Bach (koor)

Laurens Collegium Rotterdam

& Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Lahav Shani 

vrijdag 21 december om 20:15 - De Doelen, Rotterdam

zondag 23 december om 14:14 - De Doelen, Rotterdam

www.laurenscollegium.com

Messiah van Händel (solo)

Oratoriumkoor Heiloo & Capella Maria Barbara

o.l.v. Paul Waerts

zaterdag 22 december om 17:00 - Cultuurkoepel, Heiloo

www.laurenscantorij.nl